Радио Милева
морски авантури

Николина Пишек со јасна порака: Позираше во бикини и цитираше стихови од Елизабет Тејлор (фото)

Николина Пишек со јасна порака: Позираше во бикини и цитираше стихови од Елизабет Тејлор (фото)

Поранешната водителка Николина Пишек, која по прераната смрт на нејзиниот сопруг Видој Ристовиќ, постојано е под лупата на јавноста, се обидува да си го врати животот во нормала, па решила да одмори на хрватското приморје каде ужива во друштво на нејзините ќерки.

Новите фотографии на Николина Пишек од островот Корчула предизвикаа грст позитивни коментари и зборови на поддршка, а сите се прашуваат дали таа конечно решила емотивно да продолжи понатаму.

– Кои се вашите вистински пријатели дознавате дури кога ќе се најдете среде скандал – напишала Николина, цитирајќи стихови од Елизабет Тејлор.

Николина на плажа се појавила без трошка шминка и уште еднаш ја покажа својата природна убавина, а освен со изгледот со кој може да се пофали, покажа и дека има предиспозиција за сурфање.

– Емотивен ретро одмор. Пријатели, семејство, нови/стари спомени. Само љубов – напиша Николина заедно со оваа објава, а она што на сите им падна во очи и предизвика бурни реакции во јавноста е приказна на Инстаграм на мистериозен лик. Станува збор за фотографија на која се гледаат само сенките на Николина и моментално мистериозната личност со која очигледно ужива во морски авантури, што предизвика нови шпекулации. Некои тврдат дека тоа е машка сенка, додека други тврдат дека тоа е нејзината постара ќерка.

Николина сподели уште една фотографија на која позира во костим за капење на карпа, заедно со која ја сподели и дефиницијата за зборот „фитнес линија“.

1.Кој не сака да работи, кој работи малку, кој избегнува труд, вреден, работлив 2. кој избегнува напор 3. експерт за бавно 4. јас сите од горенаведените во моментов.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Николина Пишек

 

Останати вести од Радио Милева