Радио Милева
не се откажува

Николина Пишек сака да се врати на работа: По смртта на Видоје „плива“ во финансиски проблеми , а еве во какви преговори е сега! (фото)

Николина Пишек сака да се врати на работа: По смртта на Видоје „плива“ во финансиски проблеми , а еве во какви преговори е сега! (фото)

Поранешната водителка Николина Пишек пред девет години, откако се омажи за Видоје Ристовиќ, историчар на уметност, целосно му се посвети на семејството.

Таа со години не работи како водителка, а сега наводно сака да и се врати на професијата откако почина нејзиниот сопруг Видоје.

Како што пишува 24часа хр., Пишек активно бара работа на телевизија, а преговорите за позиција на малите екрани траат долго и тоа  ја радува. Бидејќи се нашла во проблем поради хипотеката на нејзината куќа во Загреб, решила да ги земе работите во свои раце и да заработува како порано.

Николина Пишек се огласи на својот Инстаграм профил и покажа дека престанала да носи црно кога позираше со цвеќиња во косата и во розов фустан.

„Знам дека ќе има подеми и падови, тешки моменти, болка, но и радост… Животот продолжува. Знам кој не би сакал да бидам заробена во тага и да и се предадам на судбината, и знам кој не би сакал да замолчам. Ќе бидам доживотен борец за оние кои го заслужуваат тоа. И знам дека маж ми тоа би го благословил… Повторувањето не ја претвора лагата во вистина, тоа понекогаш се заборава. По долго време се почувствував разгалено. И вратена во живот. Се гледаме повторно наскоро – напиша Николина.

Да потсетиме, Видоје почина на 44-годишна возраст пред месец и половина. Покрај болката поради губењето на сопругот и спорот за наследството со свекорот Миша Гроф, Николина треба да се справи и со споменатите финансиски проблеми.

Фото:Принтскрин/Дамир Дервишагиќ/nikolina_pisek

 

Останати вести од Радио Милева