Радио Милева
Шок

Николина Пишек проговори за масерката која била со нејзиниот сопруг во моментот кога починал и призна дека не знае што понатаму (фото)

Николина Пишек проговори за масерката која била со нејзиниот сопруг во моментот кога починал и призна дека не знае што понатаму (фото)

Водителката Николина Пишек пред неколку дена го загуби сопругот Видоје Ристовиќ, кој ненадејно почина на 44-годишна возраст.

Пишек сега се огласи и откри како се чувствува по трагедијата, а за прв пат ја спомена и масерката која се нашла во моментот на смртта на историчарот на уметност.

– Сè уште ми е тешко, не сум се опоравила целосно, а гледам дека многумина не разбираат. Што се однесува до причината за смртта на Видоје, што има да се коментира. Тие прашања за масерката ме навредуваат, нема да преземам ништо и не знам кои се моите следни чекори. Сè што ми треба во моментов е малку мир и приватност. Не лутете се, сега ми треба само малку сочувство – изјави Николина Пишек за Република.рс, а се огласи и на својот Инстаграм пишувајќи во коментар на заедничките фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)

-Сакаме вака да те паметиме.Насмеан, весел, во бои, под сонцето. Со сите нас…само што имаше повеќе вакви моменти…Да не бркавме друга обврска, во друга прилика, ќе чекавме да се договори нешто друго за да бидеме сите заедно толку среќни. Некои средби никогаш не се добредојдени. Но, јас сум сè уште богата – и сите ние заедно – богати за сите бесценети моменти со тебе кои би можеле да исполнат три животи. И благодарам за секој од нив. Прости ми и благодарам за секоја тага – и нè изградија. Фала за љубовта.Благодарение на Уна. Ќе живееш во секој од нас додека дишеме.И ќе те видиме во твојата Уна и твојата Матеа и знај дека сме со тебе додека тие растат до твојата гордост.Ти сте наш. Патувај и не грижи се…

Да потсетиме, по масажата почина сопругот на Никола Пишек, Видое Ристовиќ. Обдукцијата утврдила дека смртта настапила поради респираторна инсуфициенција, а токсиколошките анализи ќе бидат готови за еден месец.

фото:Инстаграм Николина Пишек

Останати вести од Радио Милева