Радио Милева
ја нападнаа со коментари

Николина Пишек ја нарекоа „Веселата вдовица“ по видеото од плажа (фото)

Николина Пишек ја нарекоа „Веселата вдовица“ по видеото од плажа (фото)

Вдовицата на историчарот Видој Ристовиќ, поранешната водителка Николина Пишек набргу по неговата смрт ја соблече црната облека, а сега почна да објавува и видеа на кои редовно се гледа како танцува.

Сега таа објави видео од плажа, а нејзините следбеници ја осудија, навредуваа и изјавија дека нејзиниот свекор Миша Гроф бил во право кога ја прекори.

„Боже, како да се ослободила од некои стеги. Во неа нема тага“, „Ништо нема да добиеш, Миша Гроф се ќе ти земе, весела вдовице!“, „Се фрли во промет“ , “Како ослободена од синџир.. .”, “Како тагува женава? Грофот Миша е во право. Ти си црна вдовица Николина!” – напишаа следбениците на Пишек во коментарите.

Да потсетиме водителката го прослави и роденденот на Видој, па објави фотографии кои се создаваале низ годините.

–  Низа среќни спомени. Секој од нив е скапоцен. Никој не може да ни ги забрани – напиша Николина и сподели фотографии од нив двајца, нивните пријатели и тој со семејството. Заедно со објавата, таа посочи дека е во „море од љубов“.

Николина и Видоје беа во брак од 2013 година и заедно ја добија ќерката Уна Софија, додека тој од првиот брак ја има ќерката Матеа, а од претходната врска таа ја има ќерка Хана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)

Останати вести од Радио Милева