Радио Милева
различни изданија

Николија Јовановиќ поправи се природата што и дала – пејачката отиде под нож за да „среди“ се што не и се допаѓа (фото)

Николија Јовановиќ поправи се природата што и дала – пејачката отиде под нож за да  „среди“ се што не и се допаѓа (фото)

Николија Јовановиќ го привлече вниманието на медиумите како ќерка на фолк ѕвездата Весна Змијанац и многу брзо се избори за своето место под сонцето.

Меѓутоа, кога во 2011 година почна да го крои својот музички пат, младата пејачка изгледаше многу поразлично од денес, а ја красеше долга руса коса.

Набрзо ја замени со кафени нијанси, а сите овие години обожавателите можеа да ја видат во различни изданија. Со шишки или без нив, со кратка или долга коса, а често сакала да изненадува и со необични модни комбинации.

Јовановиќ е доволно храбра да ги следи светските трендови, кои нејзината публика сака да ги гледа. Па, Николија отиде под нож за да ги поправи деловите од телото кои не и се допаѓаат, а кои модните експерименти не можеа да ги стави во втор план.

Таа посетила пластичен хирург за да ги зголеми градите, а на лицето го скратила носот и јаготките. Таа денес е задоволна од својот изглед, па е фокусирана на воспитувањето на ќерката и нејзината музичка кариера.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Н. Јовановиќ/Данило Јанковиќ

Останати вести од Радио Милева