Радио Милева
честитки

Никола од „Брза кујна“ стана татко по трет пат: „Фала ти што животот ми го направи исполнет и среќен“ (фото)

Никола од „Брза кујна“ стана татко по трет пат: „Фала ти што животот ми го направи исполнет и среќен“ (фото)
фото: фејсбук

Никола Мишковски или познат како Никола од „Брза кујна“ стана татко по третпат.

Имено, тој пред некое време во емисијата „Магазин“ откри дека со сопругата очекуваат принова во нивното семејство, а сега пристигна и новиот член.

Стефанија и Никола повторно станаа родители на девојче, а тој среќните вести ги обелодени на својот Фејсбук профил.

„На свет ни дојде уште една мала принцеза. Фала ти Стефанија што ми го направи животот толку среќен и исполнет животот. Ве сакам“, напиша тој покрај објавата во која откри дека пристигнало девојче.

фото: фејсбук

Под фотографијата се нижеа честитики од неговите пријатели.

Инаку, Стефанија и Никола исто така имаат ќерка која во септември ќе наполни три години, а готвачот од првиот брак го има синот Дарин.

фото: фејсбук

Како за потсетување, парот во 2019 година вплови во брачните води, а неодамна со саканата прославија три години брак.

По тој повод се огласи и Стефанија на својот „Фејсбук“ објавувајќи видео од нивни заеднички слики, а во описот напиша:

„Двајца надолу и уште многу други. Среќна годишнина мој хубу“, напиша покрај објавата.

Честитки, да е жива и здрава ќеркичката.

Останати вести од Радио Милева