Радио Милева
семејството не се одвојува од него

„Никој не знае колку време му преостанува…“: Состојбата на Брус Вилис се влоши (фото)

„Никој не знае колку време му преостанува…“: Состојбата на Брус Вилис се влоши (фото)

Семејството на Вилис се собира околу ѕвездата чија состојба драматично се влоши во последните недели.

Семејството на Брус Вилис го поминува секој слободен момент со него, бидејќи не се сигурни „колку време“ му преостанува.

Омилената акциона ѕвезда на Холивуд деновите ги поминува заедно со сопругата Ема Хеминг, поранешната сопруга Деми Мур и нивните пет деца. На Брус официјално му беше дијагностицирана фронтотемпорална деменција на почетокот на 2023 година, речиси една година откако објави дека се повлекува од актерството поради афазија, што предизвикува тешкотии во говорот.

Оттогаш, неговото семејство продолжи да споделува ажурирања за влошената состојба на филмската ѕвезда на социјалните мрежи. Сега извор близок до семејството откри дека состојбата на ѕвездата се влошила во последните недели.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bruce Willis (@brucewillisbw)


– Брус има добри и лоши денови, но во последните два месеци има многу повеќе лоши отколку добри денови – рекол изворот за „Us Weekly“, додавајќи:

– Ова искуство уште повеќе го зближи целото семејство. Никој не знае колку време му преостанува на Брус, па го впиваат секој момент што го имаат со него.

Друг извор додаде дека четирикратниот добитник на Златен глобус има деноноќна нега, но барем еден член на семејството е секогаш со него. Брус неодамна го прослави Денот на благодарноста со целото семејство и беше виден како свети на искрена групна фотографија објавена на Инстаграм.

Сопругата на Брус, Хеминг Вилис, во ноември призна дека „се бори со вината“ додека се грижи за својот сопруг.

– Се борам со чувството на вина, знаејќи дека имам ресурси кои другите ги немаат – изјави таа за Sunday Piper.

 

Фото: Printskrin/Instagram/brucewillisbw

Останати вести од Радио Милева