Радио Милева
трансформација

Никогаш не би ја препознале: Сандра Решиќ со 30 килограми повеќе и без силикони (фото)

Никогаш не би ја препознале: Сандра Решиќ со 30 килограми повеќе и без силикони (фото)

Ќерката на починатиот пејач Нино Решиќ и поранешна учесничка во задругата, Сандра Решиќ со години се бореше со вишокот килограми, а по излегувањето од реалното шоу целосно се трансформираше.

Сандра тргна по стапките на нејзиниот татко да се занимава со музика, но на пошироката јавност и е позната по реалното шоу „Задруга“.

Имено, Сандра својата кариера ја започна во 2013 година во „Ѕвездите на  Гранд“, кога за прв пат се натпреваруваше во оваа шоу програма, но не успеа да се пласира во финалето. Интересно е што Сандра во 2013 година имала 30 килограми повеќе од денес и речиси била непрепознатлива.

Сандра важеше за една од поскромните учеснички, а многумина беа изненадени кога направи пластична операција.

Вгради силикон во градите и ја зголеми устата, поради што нејзините следбеници ја нарекоа „старлета“.

– Луѓето ми пишуваат секакви работи од лажни профили и ме нарекуваат старлета. Кому му е гајле што правам со моите пари. Што прават сите девојки кои не се занимаваат со јавна работа со естетската хирургија, а јас само ги зголемив градите и малку устата. Моментално сум задоволна од својот изглед и затоа не планирам да се занимавам со ништо друго – кратко изјавила Сандра видно изнервирана од луѓето кои ја плукаат и навредуваат – напиша Сандра на Инстаграм.

Останати вести од Радио Милева