Радио Милева

„Ние повеќе не сме заедно“: Сопругата на Огњен Амиџиќ проговори за бракот, па ги збуни сите со изјавата

„Ние повеќе не сме заедно“: Сопругата на Огњен Амиџиќ проговори за бракот, па ги збуни сите со изјавата
фото: принтскрин/магаин ин

Сопругата на Огњен Амиџиќ, Даниела Димитровска беше гостинка во емисијата „Магазин ин“ каде сите ги збуни сите со својата изјава

Имено, таа истакна дека повеќе не е со Огњен, поради што сите изненадно ја погледнаа, но таа потенцираше дека се шегува.

фото: дамир дервишагиќ

„Тоа беше одамна, повеќе не сме заедно, ете ексклузива. Се шегувам. Ние сме заедно 10 години, имаме дете и се гледа низ функционирањето дали постои емоција, а не само во зборвите“  вели Даниела и откри приватни детали.

фото: принтскрин/магазин ин

„Јас сум господарка во нашиот брак, тој го потврди тоа. Матеја и тој се шегуваат за тоа бидејќи за се ме прашуваат, како во хотел“ вели Даниела.

Во една прилика, Огњен откри што најмногу и забележува на својата сопруга.

– Таа е многу специфична. Има многу јасни и солидни ставови за многу теми. Се согласувам сто проценти, го знам своето мислење, зборуваме за тоа. Се согласувам со нејзиното мислење и цврстa е во нејзините ставови бидејќи ја носи традиционалното воспитување, го има овој традиционален став … Но, исто така, таа е многу отворена “, рече Огњен во една емисија.

Останати вести од Радио Милева