Радио Милева
Кражба!

Неутешна: Тамара Тодевска остана без најверниот пријател (фото)

Неутешна: Тамара Тодевска остана без најверниот пријател (фото)

Пејачката Тамара Тодевска и нејзиното семејство имаа тажни денови бидејќи останаа без Хачи – кучето кое извесен период беше дел од нивните животи.

Како што напиша Тамара на Инстаграм, Хачи е украден, но се надеваат дека тој повторно ќе се врати кај вистинските сопственици.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

Во меѓувреме додека го бараат Хачи, за Дарен и Хана да се развеселат,си присвоија едно мало залутано маченце која Хана го пронашла заглавено во кола.

Инаку, Тамара беше особено поврзана со кокерот Хачи, па често знаеше да го носи со себе и да прави фотосесии со крзнестиот пријател.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

Надежта последна умира, а пак со кучињата секогаш е поголема затоа што тие многу често знаат сами да се вратат дома.

Останати вести од Радио Милева