Радио Милева
Мора да ја има

Неуморна од промени: Кристина Димитриевска повторно го смени имиџот – ќе ја препознаете ли ваква? (фото)

Неуморна од промени: Кристина Димитриевска повторно го смени имиџот – ќе ја препознаете ли ваква? (фото)

Пејачката и мисица од Тетово, Кристина Димитриевска не остава простор и време за нејзините следбеници на социјалните мрежи да направат пауза од нејзините објави.

Таа е неуморна во се’ бидејќи веројатно според неа за да се биде актуелен, мора да се биде и ултра присутен или народски кажно- „да те има“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KRISTINA DIMITRY (@kristina.dimitry)

Епа, Кристина и тоа како ја има, а за да биде интересна, таа не остава да стане монотона и досадна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KRISTINA DIMITRY (@kristina.dimitry)

Моментално работи на нов спот со ДЈ Боно, настапува низ дискотеките каде секогаш се труди провокацијата да биде на максимум, дополнителнно пали и жари на Инстаграм со некоја фотка каде позира со напрчен задник во танга, а тука се и промените од фризерските и козметичките салони.

Овој пат, од русокоса реши им се врати на бринетите, а ги тргна екстензиите и ја освежи косата.

Со новиот имиџ се пофали веднаш.

Фенирана, пеглана, во бел и црн стајлинг, Кристина има енергија од утро до мрак, а згора на се’ тука е и теретаната од која не се откажува во никој случај.

Инаку, неодамна таа откри дека нема да биде дел од реалното шоу „Задруга 6“ иако се шпекулираше дека ќе биде меѓу задругарите, а како причина за таквата нејзина одлука наведека дека би и недостигала публиката и настапите доколку се нафати да влезе на имотот.

фото:Инстаграм/Кристина Димитриевска

Останати вести од Радио Милева