Радио Милева

Несреќата ретко оди сама: Само што го погреба сопругот, Тајчи се соочи со нови проблеми!

Несреќата ретко оди сама: Само што го погреба сопругот, Тајчи се соочи со нови проблеми!

Пред осум дена пејачката Татјана Камерон Тајчи остана без сопругот, а сега се соочи со нови проблеми.

Откако го погреба сопругот Метју, нови животни искуства застанаа пред неа. Тајчи сега е во финансиски проблеми и нема доволно пари да ги образова синовите, па пријателите морале да помогнат.

Тие несебично собрале средства за нејзините деца да можат нормално да растат.

-Им треба поддршка. Собираме пари во овие тешки моменти да им ја олесниме иднината, напишаа членовите на групата на социјалните мрежи каде собираат помош. Инаку,Метју по долг период борба почина од рак на белите дробови.

 

Останати вести од Радио Милева