Радио Милева
жешко

Нереално згодна: Славната манекенка Ирина Шајк со новите фотографии во бикини го запали Инстаграм (фото)

Нереално згодна: Славната манекенка Ирина Шајк со новите фотографии во бикини го запали Инстаграм (фото)

Ирина Шајк сподели неколку фотографии во костим за капење на Инстаграм и се пофали со неверојатниот изглед и извајаните стомачни мускули.

Манекенката на фотографиите позира пред огледало во дводелен црн костим за капење, а во фокус било нејзиното извајано тело и стомачните мускули.

Долниот дел од костимот бил во „V“ форма со ленти околу струкот, додека горниот дел од бикинито се врзувал околу вратот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by irina shayk (@irinashayk)

Оваа 37-годишна манекенка неодамна се појави на 3 различни насловни страници за мексиканското издание на магазинот „Vogue“. За креирањето на насловните страници биле ангажирани стилистката Валентина Коладо, фризерот Џејмс Пецис и висажистот Сем Висер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by irina shayk (@irinashayk)

Ирина за споменатиот магазин ги претстави трендовите на сезоната како „летни нијанси на зелена боја, леопардски дезен, проѕирни парчиња, вештачко крзно, топови со чипка и максималистички додатоци“.

фото:Инстаграм принтскрин/Ирина Шајк

Останати вести од Радио Милева