Радио Милева
и мајка и на тапет

Џехва прави сцени по кафетерии, комшиите се жалат дека е невоспитана: „Непристојна е, се однесува како да е на нива“

Џехва прави сцени по кафетерии, комшиите се жалат дека е невоспитана: „Непристојна е, се однесува како да е на нива“

Теодора Џехверовиќ често е во центарот на вниманието на јавноста поради скандалите што ги прави, а оние кои живеат близу нејзиниот дом потврдија дека таа има тенденција да се однесува послободно во своите пријатели кога е приватно.

– Откако се пресели, повремено ја гледаме, но не се јавува кога ќе помине. Таму живее со Илда Радончиќ. Гледам дека и двете се популарни кај децата, се сликаат со нив во маало. Некогаш Теодора застанува да ги задоволи, некогаш поминува како ништо да не се случува, целосно ги игнорира. Изгледа арогантно, но не сум ја сретнал лично да судам. За Илда се вели дека е фина и мирна, студира медицина. Не знам како завршија толку поинаку – изјави Вера за српските медиуми, која патем седела на клупите пред нејзината зграда.

Неколку тинејџерки на блиското игралиште зборуваа за пејачката.

-Таа е нашиот врв, секогаш е добро облечена и песните и се добри. Нашите пријатели често доаѓаат да седат овде за да ја видат. Илда ја следевме дури кога почна да се дружи со Тео. Се сликавме со неа неколку пати. Понекогаш е пргава, особено ако не е облечена па не сака да се слика, но тоа е во ред. Ние не и замеруваме, тоа е она, таков и е карактерот – злобен– рекла Дијана, а Анастасија додала.

– Моите родители ме критикуваат што ја слушам нејзината музика, но јас ја сакам целата таа нова сцена. Гледам дека повозрасните не ја сакаат, но јас ја слушам, а сега уште повеќе бидејќи ми е и сосетка.

Ова го потврдил еден господин во кафулето, кој е лекар во пензија.

– Знам која е, но не знам каква музика изведува. Знам дека е позната и популарна. Се е за џабе, таа е невоспитана. Ја имам сретнато неколку пати овде во кафулето, гласна е, се однесува како да е сама. Пцуе и вика како да е на нива. Денес е лесно да се биде познат, но тешко е да се биде воспитан“ – истакна тој.

Мајката и ќерката Џехверовиќ беа омилени во „Задруга“, но и нивната врска која ги воодушеви гледачите.

– Приватно се сосема исти, само што Гоца е простодушна и добра жена, а со популарноста на Теодора се прецени. Исти се по карактер, кога се караат се знае да експлодира. Сепак, Гоца ќе ја видите многу почесто насмеана, а оваа малечкава, намуртена – ни изјави во таа прилика продавачката.

Фото: Инстаграм принтскрин/teodoradzehverovic/ Јутјуб/Папарацо лов

Останати вести од Радио Милева