Радио Милева
некогаш

Непрепознатлива: Вака изгледаше Александра Пријовиќ пред „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Непрепознатлива: Вака изгледаше Александра Пријовиќ пред „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Пејачката Александра Пријовиќ стана популарна по нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Александра денес важи за една од најпознатите пејачки во регионот. Деновиве на социјалните мрежи кружи видео од пејачката кога се претставуваше во втората сезона на „Ѕвездите на Гранд“ во која и настапуваше.

Тогаш 17 годишната девојка, сними своја видео пријава за„Ѕвездите на Гранд“, а 9 години подоцна стана една од најпопуларните пејачки во регионот.

Прија денес е во брак со синот на Боба Живојиновиќ, Филип со кој го има синот Александар.

Еве како изгледаше Пријовиќ пред музичкото шоу.

фото: принтскрин/јутуб

Останати вести од Радио Милева