Радио Милева
искрена за промените на себе

Непрепознатлива: Еве како изгледаше ќерката на Харис Џиновиќ пред естетските корекции на лицето (фото)

Непрепознатлива: Еве како изгледаше ќерката на Харис Џиновиќ пред естетските корекции на лицето (фото)

Наследничката на Харис и Мелина Џиновиќ е многу популарна на социјалните мрежи каде е пример за многу млади девојки. Сепак, самата инфлуенсерка потврди дека не изгледала секогаш толку заносно како сега.

– Бев како топка, Џина од пред две години и сега таа е сосема две различни луѓе. Ја коригирав исхраната и не сакам да лажам за вежбањето, иако тоа ретко го правам, но ова се некои работи кои ги споделувам со моите следбеници.

Да речеме, имав и катастрофални проблеми со лицето, многу се трудев да го направам како што е денес, меѓу другото ме фати пубертетот, па се обидувам да им објаснам на девојките дека мозолчињата се нормална работа – изјавила Џина за време на една гостување во ТВ емисија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Djina Dzinovic (@djinadzinovic)

Врз основа на видеото старо една година може да се заклучи дека ќерката на пејачот и модна дизајнерка во значителна мера и со естетски процедури го коригирала својот изглед, пишува Стори.

Првото нешто што многумина го забележаа и коментираа е дека усните тогаш и биле многу потенки, што говори во прилог на тоа што ги наполнила, истото и со градите, а и носот има поинаква форма.

фото:Инстаграм/принтскрин

Останати вести од Радио Милева