Радио Милева
Искрена

Непознати детали од животот на Вики Миљковиќ: Некогаш живеела под кирија, а денес потрошила над 1.500.000 евра за становите во „Белград на вода“ (фото)

Непознати детали од животот на Вики Миљковиќ: Некогаш живеела под кирија, а денес потрошила над 1.500.000 евра за становите во „Белград на вода“ (фото)

Вики Миљковиќ со години остава посебен белег на натпреварот на „Ѕвездите на Гранд“.

Од мала била подготвена за добра шега и забава, а анегдотите од детството ги раскажува со насмевка до денес.

-Бев многу послушна, но исто како што е моето дете денес, исклучително жива. Јас не бев од оние деца што ги оставаш некаде и таму ќе го најдеш, мене ме наоѓаа на плафон. Бев само среќна и возбудена. Правев разни глупости, но само за да насмеам некого, да направам изненадување, едноставно сакав многу да се шегувам, но и да ги плашам луѓето – откри Вики Миљковиќ.

Како мала многу често правела шеги, по кои била позната во општеството уште од најраното детство, а една од најинтересните реши да ја сподели и со публиката.

– Искрено, сакав да ги плашам деца, на пример, јас бев мала, се сеќавам, околу 4-5 години, а тогаш живеевме во Ниш, како подстанари, а во дворот имаше кофа во која оставаше тато риба кога се враќаше од риболов . Меѓутоа, децата се плашеа од тоа кога ќе ја земеш риба во рака и таа ќе замавне со опашката, а во групата имаше едно девојче кое не ми беше толку симпатично. Ја поканив да дојде кај мене дома на гости. Инаку, морам да кажам дека не ми се допаѓаше бидејќи не ми ги даваше своите играчки и беше многу важна. Пред да дојдат, наполнив буре со вода и им реков дека тоа е мојот базен, а рибите ги ставив во една када и  ставив риба во нејзината мајца – се присетила Виолета.

Сепак, имаше една личност која можеше да го смири нејзиниот немирен дух додека трепнеш. Тоа е таткото на пејачката, а малкумина знаат дека тој бил просветен работник.

– Пред да одам на училиште, отидов кај татко ми на часови, но еден поглед од него беше доволен за да потонам во местото!- рекла Вики.

Фото:Принтскрин/Инстагарам/viki_miljkovic

Останати вести од Радио Милева