Радио Милева
креативен фан

Непознат маж пред дворецот на Драгана Мирковиќ ја насмеа пејачката и нејзините Инстаграм следбеници (видео)

Непознат маж пред дворецот на Драгана Мирковиќ ја насмеа пејачката и нејзините Инстаграм следбеници (видео)
фото:драгана мирковиќ/инсатграм

Замокот во близина на Виена во кој живее фолк дивата Драгана Мирковиќ и претходно беше туристичка атракција, но последниве години оваа луксузна зграда особено го привлекува вниманието на луѓето кои по потекло се од поранешна Југославија токму поради тоа што во овој замок живее голема музичка ѕвезда.

Додека врнеше, еден од обожавателите на Драгана се снимаше пред замокот.

– Кога ќе ме фати дожд пред замокот на Драгана Мирковиќ, а нема кој да ме покани внатре- напишал младиот човек кој се снимаше пред домот на пејачката.

На Драгана и се допадна ова видео и го сподели со своите фанови.

фото:Инстаграм принтскрин/Драгана Мирковиќ

Останати вести од Радио Милева