Радио Милева

Неочекувано помирување: Дара и Карлеуша споделија заедничко селфи (фото)

Неочекувано помирување: Дара и Карлеуша споделија заедничко селфи (фото)

Се започна кога кога Карлуша позитивно го искоментира концертот на Дара во Арена.

Јелена Карлуша и Дара Бубамара со години не биле во добри односи, преку медиумите често се караа, но изгледа дека на тоа му дојде крај.

На 21 април, Дара ќе одржи концерт во Арена, а Јелена  јавно ја поддржа. Долго време се шпекулираше дали Карлеуша ќе се појави како гостинка на нејзиниот концерт,  не сакаа да откријат дали се смириле, се до сега.

Двете русокоси одлучија да ги закопат ратните секири, па на социјалните мрежи споделија заедничко селфи.

И едната и другата најавија спектакл,  а Дара и официјално сподели дека  Карлеуша ќе и биде гостинка на коцнертот.

  • Драги мои, на мое големо задоволство, а верувам и ваше, дојде момент да ви откријам една голема тајна. Јелена Карелуша ќе биде мој гост во Штарк Арена. Гарантираме спектакл.  Многу ти благодарам Јелена, напиша Дара на својот Инстаграм профил.

Останати вести од Радио Милева