Радио Милева
Евоцирање спомени

Емотивно изненадување: Сара Мејс се расплака во емисија (фото)

Емотивно изненадување: Сара Мејс се расплака во емисија (фото)
фото:сител тв/принтскрин

Секогаш е интересно и емотивно кога сте со оние пријатели со кои сте израснале и ве познаваат убаво.

На пејачката и харфистка Сара Мејс и се случи едно неочекувано изненадување од пријателка поради кое ја навјасаа емоции и тоа пред камери.

Имено, Сара гостуваше во емисијата „Магазин“ која од неодамна се емитува на телевизија Сител, а низ разговорот и водителката пријатно ја изнанади со интервјуто снимено со пријателка на Сара со која се дружат уште од средношколските денови.

фото:сител тв/принтскрин

Теа беше другарката на Сара која таа не ја очекуваше да зборува пред камери за неа, да и го опише карактерот и да раскаже интересни заеднички моменти кои ги имале.

фото: тв сител/принтскрин

Гледајќи го интервјуто и слушајќи за себе од Теа, Сара се расплака пред камерите и кажа дека вакво нешто не очекувала, а не ги криеше ниту солзите.

-Сара е многу брза,но има прекрасна душа. Кога дојде во средно со црвена коса и шарени панталони беше тешко да не ја забележиш, кажа Теа и додаде дека Сара најмногу може да се налути ако и скинат жица од харфата.

фото: тв сител/принтскрин

Пандемијата на коронавирус не оддалечи од пријателите, а Сара и Теа кажаа дека се немаат видено подолго време, па во прва прилика од подобри денови ќе продолжат со евоцирање на убавите спомени и споделување на новите искуства.

Останати вести од Радио Милева