Радио Милева

Неочекувана промена: Кој ќе го замени Аца Лукас во „Ѕвездите на Гранд“?

Неочекувана промена: Кој ќе го замени Аца Лукас во „Ѕвездите на Гранд“?

Популарниот фолк пејач Аца Лукас вчера не се појавил на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, а веднаш била најдена и замена.

Неговото место во жирито го зема Мира Шкориќ.

Причината за оваа краткорочна промена е тоа што Аца Лукас има настапи кои не може да ги одложи, а останува да видиме како пејачката ќе се снајде во улога на член на жирито и дали ќе биде по „блага“ во коментарите како Лукас.

Останати вести од Радио Милева