Радио Милева
како топ модел...

Нему кариерата во пораст, на Елена популарноста: Сопругата на македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Ашковски е неодоливо шармантна, секси русокоса (ФОТО)

Нему кариерата во пораст, на Елена популарноста: Сопругата на македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Ашковски е неодоливо шармантна, секси русокоса (ФОТО)

Откако доби шанса да заигра за македонската фудбалска репрезентација, кариерата на Стефан Ашковски е постојано во нагорна лининија.  Тој сега игра за романскиот „Сепси“ но интересот за него расте, и не е чудо ако репрезентативниот „вин-бек“ наскоро го видиме во некој поголем и попознат клуб.

Но како што е неговата кариера во пораст, така расте и популарноста на неговата понежна половина, убавата и шармантна сопруга Елена.

Русокосата убавица беше забележана од медиумите во Палермо – Италија, кога Македонија во баражот за СП во Катар ги шокираше „азурите“, а згодната сопруга на нашиот репрезентативец навиваше и позираше во македонски дрес со македонското знаме.

Таа обилно ги ползува социјалните мрежи на кои редовно споделува фотографии на кои зрачи со својата убавина, привлечност и неодолив сексапил. Особено атрактивно изгледа на оние, на кои е во костим за капење, како неколку од последните, на кои белата префрлена кошула на неа, модерните очила за сонце и сламената шапка, само ја надополнуваат сликата за  раскошната убавина на Елена.

Ова не прв пат таа да ги сподели своите телесни адути во разни комбинации на костими за капење, кои без оглед дали се бикини или едноделни, секогаш се модерни и одлично и стојат.

Како и не би, зашто кога имаш такви пропорции како Елена нема нешто што не ти прилега.

Русокосата е толку привлечна и атрактивна што никого не остава рамнодушен.

Но нејзиниот изглед не е атрактивен само во бикини, туку штои и да облече, каква и да е тоа модна комбинација, згодната сопруга на фудбалерот плени со својата појава.

Елена Ашковска со својот атрактивен и привлечен изглед не само што пали, туку згодната сопруга на фудбалерот дефинитивно има истечен вкус за мода и модни детали.

Она што го покажува, говори дека знае што купува, што на себе облекува и пред се, знае како да го носи.

Патем, со својата појава, складните пропорции и облини,  наликува на топ моделите од светските модни писти и насловниците на модните магазини.

Фото: Инстаграм принтскрин/elenaaskovska

Останати вести од Радио Милева