Радио Милева
сеќавања

„Немавме од кого да крадеме, беше тешко“: Јами проговори за тоа какво било времето на естрадата во 90-тите

„Немавме од кого да крадеме, беше тешко“: Јами проговори за тоа какво било времето на естрадата во 90-тите

Јасна Миленковиќ Јами откри дека отсекогаш повеќе сакала да ја слави српската Нова година отколку онаа што цел свет ја слави на 31 декември.

Како што истакнува, тогаш секогаш собирапријатели и прославата е многу поголема.

– Сакам да ја славам Новата Година со моето семејство, и ја сакам оваа православна Нова Година, навистина ја славам, тогаш доаѓаат сите мои пријатели и можеби затоа уште повеќе ја сакам оваа наша Нова година – изјави таа.
Зборувајќи за пријателите, пејачката се осврна и на периодот кога беше на врвот на славата и откри дека нејзините колеги тогаш многу повеќе се дружеле, биле поблиски и поискрени еден со друг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jasna Milenkovic Jami (@jamiofficial)

– Полна сум со емпатија, луѓето навистина не се во тој стил. Ги сакам деведесетите, сите бевме насочени еден кон друг, сите бевме како едно, тоа беше најкреативниот момент и на музички план. Немавме од кого да крадеме, како YouTube. Беше тешко, но станавме посилни, самите бевме едно – истакна пејачката.

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева