Радио Милева
злоупотребен идентитет

„Немам Онли Фанс“: Марија Луиса се соочи со непријатност – фолкерката тврди дека некој си поигрува на нејзина сметка (фото)

„Немам Онли Фанс“: Марија Луиса се соочи со непријатност – фолкерката тврди дека некој си поигрува на нејзина сметка (фото)

Mакедонската фолкерка Марија Луиса Тодоровска која гордо ја носи титулата „кралица на бакшишот“ популарноста до толку и е зголемена што овој пат се соочи со една непријатност која веројатно и ја очекувала.

Имено, една нејзина „секси“ фотографија заврши на новоотворен Инстаграм профил, за кој таа тврди дека не е нејзин туку некој само ја злоупотребил и си поигрува со нејзиниот идентитет.

Битолската убавица со привремена адреса на живеење во македонската престолнина поради работата, очигледно со нејзините фотографии со кои го провоцира посилниот пол и на кои е само по секси долна облека најчесто во еротска поза,  обзнани дека некој направил  ваков профил со скриен идентитет преку нејзиниот лик.

„Немам Онли Фанс, немам друг Инстаграм, освен овој што го користам. Што и да ви пишуваат во мое име од друг профил не сум јас. Ви Благодарам на разбирањето“ – појасни пејачката.

Фолкерката за да реагира брзо го сподели лажниот профил кај вистинскиот, а напиша уште еден текст со кој им сугерираше на нејзините следбеници дека таа не стои зад тоа.

„Луѓе ова не е мој профил, да знаете не сум јас. Единствениот мој профил е овој на кој што ме следите. Што и да ви стигне не сум јас“.

Па, така освен „хејтери“ кои постојано ѕиркаат во возбудливата голотија на Марија, овој пат некој ја злоупотребил нејзината личност преку лична фотографија.

Бидејќи секоја професија си има своја тежина, така е и со естрадната. На пејачките работата колку и да изгледа лесна и весела, ни одалеку не е баш така, а  тие често знаат да бидат злоупотребени и на ваков начин, па сведоци сме дека ваквите нивни реакции  се сѐ почести.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Марија Луиса Тодоровска

Останати вести од Радио Милева