Радио Милева
со црна коса и мустаќи

Нема шанса да го препознаете: Еве каков беше Саша Поповиќ како матурант (фото)

Нема шанса да го препознаете: Еве каков беше Саша Поповиќ како матурант (фото)

Саша Поповиќ ја носи титулата медиумски магионичар, заслужен е за успешните кариери на многу пејачи, а во младоста се занимавал со музика и бил дел од „Слатки Грех“.

Тој денес важи за еден од најголемите бизнисмени во светот на шоубизот, а поседува флота возила, но и бројни имоти.

Многумина коментираат дека се чини дека Поповиќ не се променил со годините, а малкумина знаат како изгледал во младоста. На Твитер се појави негова фотографија кога бил матурант, на која се гледа дека има црна коса и мустаќи, а ретко кој би го препознал.

Да потсетиме, Саша е роден во 1954 година во Нови Сад, каде што живеел до 1996 година кога се преселил во Белград. Неговото семејство живеело скромен живот, а еден период живеел со родителите, бабата, дедото и сестрата во парохиската куќа до црквата Николаев каде што служел неговиот дедо. Стеван Поповиќ бил свештеник три децении.

фото:јутјуб принтсктин/твитер

Останати вести од Радио Милева