Радио Милева
промена

Нема повеќе долга и рамна коса: Карлеуша го смени имиџот и се пофали со нова фризура (фото)

Нема повеќе долга и рамна коса: Карлеуша го смени имиџот и се пофали со нова фризура (фото)

Пејачката Јелена Карлеуша од почетокот на кариерата до денес често експериментира кога е во прашање нејзиниот изглед.

Таа често ги менува фризурите, а долгата руса коса неколку пати ја обои во розова и небесно сина.

Јелена сега повторно реши да направи мала промена, а новата фризура веднаш ја покажа на Инстаграм. Имено, пејачката сега има слоевито скратената коса, а нејзината фризура е вистински тренд оваа есен.

„Ви посакувам убав ден“, рече таа со кратко видео од автомобилот, притоа покривајќи го лицето со сини очила.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)


„Ја сакам твојата коса“, „Изгледаш убаво, фризурата е супер“, „Изгледаш 10 години помладо со оваа фризура“, гласат дел од коментарите под нејзината објава.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Јелена Карлеуша

Останати вести од Радио Милева