Радио Милева
некогаш

Нема да ја препознаете: Вака некогаш изгледаше Анастасија Ражнатовиќ (фото)

Нема да ја препознаете: Вака некогаш изгледаше Анастасија Ражнатовиќ (фото)

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ ѝ испрати роденденска честитка на својата пријателка, која се состои од неколку слики од нивните тинејџерски денови.

Анастасија е пријателка со Тара Милутиновиќ една деценија, а сега на нејзиниот роденден ѝ посвети убави зборови. Заедно со честитките, Ражнатовиќ прикачи и фотографија од младоста, со што ја потсети јавноста како изгледала порано.

– Ајде да се радуваме уште 100 години со квалитетна музика, добри пијалоци и храна – напиша Анастасија, па дури објави и видео од забава со Тара, каде се качени на столчиња и се веселат.

фото: И.Маринковиќ

Останати вести од Радио Милева