Радио Милева
беше позната по „Брусхалтер“

Нема да ја препознаете: Пејачката Оља Карлеуша се повлече од јавноста и денес изгледа поразично, а еве со што се занимава

Нема да ја препознаете: Пејачката Оља Карлеуша се повлече од јавноста и денес изгледа поразично, а еве со што се занимава

Пејачката Оља Карлеуша на јавноста и стана позната по песните „Жене лавице“ и „Брусхалтер“ во текот на 2000 година. Меѓутоа, последните неколку години таа се повлече од јавноста.

Русокосата пејачка одлучи да се повлече од јавноста и да се посвети на семејниот живот и со сопругот да започне приватен бизнис.

„Има многу работи со кои пејачот може да се занимава, но и не со пеење. Еве ние со сопругот градиме некои апартмани на планина“, изјави Оља неодамна за курир.рс и откри дека има само планови за својот приватен бизнис.

„Покрај тоа, започнувам и свој бизнис, но не сакам да зборувам за тоа. За неколку месеци кога ќе започне ќе бидам прва во Србија која ќе има таков бизнис“, вели пејачката.

Меѓутоа, таа откри дека пеењето е нејзина најголема љубов и дека не може со ништо да го замени. Во последните неколку години таа потполно се промени, па воопшто не личи на онаа Оља од почетокот на својата кариера.

Еве како изгледа денес.

фото: принтскрин/јутуб/инстаграм

Останати вести од Радио Милева