Радио Милева
До поздрав живот

„Нема болка – нема добивка“: Шеф Марк си постави голем животен предизвик до сигурни промени (видео)

„Нема болка – нема добивка“: Шеф Марк си постави голем животен предизвик до сигурни промени (видео)
фото:марк де јонг/фејсбук

Тој е ведар, позитивен, секогаш насмеан и расположен за разговор, а неговиот талент и маестралност во кујната се неприкосновени – тоа е шеф Марк Де Јонг.

Сите знаеме дека храната и кујната се оние што за него живот значат, но тој пред себе си постави нова мотивација и предизвик кои ќе го променат и здраствено и физички.

Имено, познатиот белгиски готвач со македонска адреса веќе извесе период е активен во еден познат скопски фитнес центар каде е решен да изгуби килограми и да биде во форма.

фото:марк де јонг/фејсбук

„Нема болка- нема добивка“, гласи мотото на Марк кое го пишува во објавите на својот Фејсбук.

За дополнителна мотивација како партнерка и во теретаната, Марк ја има својата сопруга Василка која ја одржува својата витка линија.

фото:марк де јонг/фејсбук

 

Инаку, Марк деновиве започна со снимањата на шестата сезона на „Брза кујна“ заедно со шеф Никола и новата водителка Сања.

Посветеноста секогаш вродува со резултати, а не се сомневаме дека Марк како што тргнал, ќе успее во намерата.

Останати вести од Радио Милева