Живот и Стил

Неколку трикови за совршен изглед: Телото ќе ви изгледа послабо, а нозете подолги

Неколку трикови за совршен изглед: Телото ќе ви изгледа послабо, а нозете подолги
FOTO: PROFIMEDIA

Ви откриваме мали тајни за совршен изглед, ако ги примените ќе изгледате како славните.

Облека со висок струк

Многу дами на разни случувања носат панталони или здолништа со висок струк затоа што тој крој на парчињата придонесува за визуелно продолжување на нозете

Црната е вашата боја

A post shared by @fashionista_east on

Сакате вашите нозе да изгледаат послабо? Тогаш црната треба да стане ваша омилена. Кога носите црни панталони или фармерки, вашите нозе автоматски изгледаат послаби.

Обувки со шпиц

Ова е уште еден трик кој ќе направи илузија за подолги нозе. Можете да ги носите и со панталони и со фустани и здолништа.

Високи потпетици

Ако немате проблем со одењето во високи потпетици, носете ги што почесто. Освен што ќе привлечете погледи, вашите нозе и целото тело ќе изгледаат повисоко и послабо.