Љубов и Секс

Неколку правила на заведување

Неколку правила на заведување

Французинките се сметаат за единствени жени со чувство на стил, доверба во себе и способност да ги заведуваат мажите. Кои едноставни правила можеме да ги научиме од жените на најромантичната земја во светот?

Облекувајте се женствено-Вашата дневна гардероба е одраз на вашата внатрешна состојба. Изберете облека за да ја нагласите вашата сексуалност.

Бидете гостољубиви

-Домаќинка не е еден од најпосакуваните квалитети за жена денес, но, способноста да се создаде удобност на домот и да направите вашите гости да се чувствуваат одлично е многу важно. Оваа вештина може да ви донесе придобивки. На пример, ќе се дружите со интересни луѓе и ќе бидете меѓу избраните
Имајте пријателски однос со бившиот партнер. Не вреди да се прекине со минатото. Помислете дека некогаш сте го сакале овој човек и ви останале некои од неговите добри квалитети.
Не плашете се да покажете каприци

-Не кријте ги вистински чувстваод вашите сакани. Тие треба да бидат како “добар рудник во лоши односи”. Вие сте жена и емоционално сте овластени да ги искажете своите чувства. Но, мора тоа да го сторите со мерка.
Смејте се повеќе

– Не правете јавни скандали, само насмевнувајте се и спокојно објаснете дека не сакате повторно да се најдете во таква ситуација.
Не плашете се да покажете отпор

-Ако не ги сакате активностите на вашиот партнер, не плашете се да му го кажете тоа. Француските деца уште од мали се учат дека тие мора да му вратат на оној кој ги навредил, било маж или жена.
Играјте си со нијанси

-Повлечената сексуалност не е типична за парижаните. Тие преферираат да ја нагласат природноста и да ги привлечат мажите не со длабоко деколте, туку со полуразголена кошула. Покрај тоа, според парижаните, заводливата слика вклучува само црвен кармин и дискретен парфем.
Не поттикнувајте ги нешта

-Научете како да уживате во процесот, а не во резултатот. Уживајте во процесот на додворување, подигнете ја вашата самодоверба, дури и ако тоа не доведе до сериозна врска.
Сакајте го животот; Ако сеуште немате врска, не вреди да паничете или бидете во депресија. Дури и да нема маж во вашиот живот, сфатете што има друго во него – убава храна, пријатели, патувања, нови чевли, танц …
Препуштете им се на малите нешта

– Трошењето на половина од вашата плата за пар чевли не е добра идеја, но задржувањето за “црни денови” исто така не е добро. Според повеќето французинки жената не треба да се откажува од малите задоволства и да си купи уште еден црн фустан, дури и да има други 10 во гардеробата.
Не чекајте понеделник

– Дали планирате да “направите вашите соништа да се остварат” откако ќе ослабнете или ќе ја промените вашата гардероба? Вие не треба да се затворате и да мислите на непотребни пречки – почнете да живеете веднаш.
Заборавете на возраста

– Гледајќи ги повеќето Французи, тешко е да се погоди нивната возраст. Причината е тоа што самите тие не се придржуваат кон истата и не мислат дека бројката на години ја одредува нивната атрактивност. И тие се апсолутно во право. Секоја ера е прекрасна!

Извор: Попара