Вистаграм

Неколку идеи за маникир со гел лак кои изгледаат неодоливо на кратки нокти

Неколку идеи за маникир со гел лак кои изгледаат неодоливо на кратки нокти

Ноктите имаат различни форми, големини и должини, така што нема причина да се срамите што немате долги врвови.
Има безброј неверојатни опции за маникир за кратки должини на нокти, а ние ви носиме неколку предлози.

Маникирот со гел на кратки нокти стана толку популарен бидејќи е еден од најбрзите маникири за постигнување и најлесен за одржување.

Класичната тркалезна форма е солидна опција поради нејзината практичност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rico Nails (@rico.nails214)

Што се однесува до нијансите, изборот е ваш – како и со секоја друга должина. Може да биде забавно да се експериментира со боја, бидејќи понекогаш долг нокт со смелата боја може да изгледа нападно.

Што се однесува до уметноста за нокти, ви предлагаме и француски маникир, уште еден од големите трендови за нокти оваа година.

извор:кармин/точка.ком.мк

Останати вести од Вистаграм