Радио Милева
„авион“ или “камион“?

Некои навики тешко „се забораваат“: Кога Дара ќе го „лапне“ микрофонот, возбудата расте до плафонот! (ФОТО 18+)

Некои навики тешко „се забораваат“: Кога Дара ќе го „лапне“ микрофонот, возбудата расте до плафонот! (ФОТО 18+)

Српската естрада речиси секој викенд е со настапи низ Европа, а една од нив е и познатата Дара Бубамара.

Имено таа викендов имаше свои настапи во Еврпа, а посебно внимание привлече оној во Сплит, во еден од најпознатите тамошни ноќни клубови.

Дара уште еднаш ја крена атмосферата со своите песни, а припадниците на послилниот пол можеа да видат и нешто плус. Дара во секси комбенизон, закопчана до врат играше и скокаше во клубот, кревајќи ги нозете дури и  на „коњопоите“ на кои и стои пијачката на сцената.

После секој настап таа на својот Инстаграм профил постираше сториња, фотографии и видеа, но овие две фотографии go привлекоа  најголемото внимание.

Се’ уште е во свежо сеќавање  скандалот од неодамна, кога Дара „по грешка“ на Инстаграм постираше стори каде се заигра со својата сексуална играчка, своето дилдо, по што фотографијата веднаш ја избриша, но беше предоцна… Нејзините следбеници, успеаа да ја сочуваат сликата која веднаш стана вирална атракција која заврши и на социјалните мрежи и во медиумите.

Сега пејачката беше фатена во слична таква поза, само овој пат како се „заиграла“ среде настап со микрофонот.

Во српските медиуми после овој настап осамнаа коментари дека „некои навики тешко се забораваат“, па кога Дара ќе го „лапне“ микрофонот, возбудата расте до плафонот! Но, се појавија и големи критики за пејачката, во кои Дара е критикувана поради нејзиниот „габаритен изглед“ и килажа.

Па така излегоа наслови: „Дара Бубамара докторирала фотошоп“, „На Инстаграм авион, во живо камион“… а сето ова е поради фотографиите кои сама си ги објави, на кои се гледа целулитот.

Тие пишуваат дека таа само неколку минути пред да излезе да пее во клубот во Хрватска постирала видео на кое изгледа фантастично.

А за време на настапот, каде не успеака да ги среди видеата на фотошоп, па изгледа како „Сканија“.

фото: Инстаграм принскрин/darabubamara_official

Останати вести од Радио Милева