Радио Милева
Не се променила

Некогашната водителка на „Све за љубав“ и денес е вистинска убавица па ретко кој може да остане имун на нејзиниот изглед (фото)

Некогашната водителка на „Све за љубав“ и денес е вистинска убавица па ретко кој може да остане имун на нејзиниот изглед (фото)

Катарина Шишмановиќ, поранешната српска водителка на шоуто „Се за љубов“, денеска има 38 години и откако се повлече од јавноста, води живот каков што би посакале повеќето жени.

Иако ја нема во медиумите, таа е многу присутна на социјалните мрежи, а последните години најмногу ужива во луксузните патувања низ светот.

За нејзиниот приватен живот одамна не се знае ништо но, познато е дека магистрирала политичка екологија на Факултетот за политички науки во Белград.

На јавноста и е познато дека имаше две бурни љубовни приказни. Таа по само една година брак се разведе од словенечки бизнисмен, а беше во врска со Горан Стаменковиќ, поранешниот сопруг на Ана Михајловски, за што тогаш често се пишуваше во медиумите.

За разлика од повеќето нејзини колешки и јавни личности, Катарина го одржува природниот изглед и нема направено пластични операции, а освен тоа е убава како што беше на малите екрани.

Важеше за една од најубавите водителки со најдолги нозе, а малкумина и денес не можат да останат имуни на нејзината убавина.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Катарина Шишмановиќ

 

Останати вести од Радио Милева