Радио Милева
фотографија од аргива

Некогаш беше најзгодна и најатрактивна девојка во Југославија: Ќе погодите ли која водителка е на фотографијата? (фото)

Некогаш беше најзгодна и најатрактивна девојка во Југославија: Ќе погодите ли која водителка е на фотографијата? (фото)

На социјалните мрежи понекогаш знаат да се појават фотографии од архива и како некогаш изгледале познатите.

Таква една фотографија се појави од водителката Сузана Манчиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Srb VIP (@srbija.v.i.p)


Сузана Манчиќ – пејачка, актерка и ТВ водителка. Таа кариерата ја започна со песната „Огледалце, огледалце“ на 18 години. Потоа се проба како водител на забавни емисии. Долго време таа беше водителка на Лото.

Токму поради и тоа доби и прекар – Лото девојка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana Mancic (@suzanamancicofficial)

Манчиќ во 2012 година ја објави својата автобиографија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana Mancic (@suzanamancicofficial)

Во последните неколку години е посветена на ТВ ангажманите.

фото: принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева