Радио Милева
прељуба, љубов или хорор?

Нејзините жешки акции во релното шоу ги гледаше целиот регион: Го изневери сопругот пред камери, па откако излезе од најгледаното ријалити, Сузана Перовиќ сосема се изгуби! (ФОТО)

Нејзините жешки акции во релното шоу ги гледаше целиот регион: Го изневери сопругот пред камери, па откако излезе од најгледаното ријалити, Сузана Перовиќ  сосема се изгуби! (ФОТО)

На Сузана Перовиќ многумина и предвидуваа блескава кариера , но по славата што ја постигна, полека почна да паѓа во заборав. Таа влезе во реалните о програми за да се врати на сцената, но и таму се’ и тргна наопаку.

Сузана постигна завиден успех претставувајќи ја Југославија на Евровизија во 1982 година. Сними четири самостојни албуми, а од сцената се повлече во 1994 година, за како што подоцна ќе изјави, да им се посвети на децата и семејството.

Официјално е во брак со музичкиот менаџер Владо Перовиќ, кој пред Сузана беше во брак со Лепа Лукиќ. Влада и Сузана имаат две деца, синот Никола и ќерката Дијана.
Од септември до декември 2013 година учествуваше во реалното шоу „Фарма“, а во септември 2018 година стана една од учесниците во втората сезона на реалното шоу „Задруга“.

Токму во „Задруга“ Сузана пред камера имаше романса со Мики Ѓуричиќ и го изневеруваше сопругот, а пчеларот и удри шлаканица која Сузана едвај ја издржа.

„Плачев затоа што бев повредена од тој чин. Никогаш во животот не ми се случило, немав поим дека вакво нешто може да ми се случи, особено не од човекот кој ме направи божица, од човекот кој ми ги симна ѕвездите од небото… На крајот , ми дозволи небото да ми падне на глава, целосно да ме потопи. Плачев затоа што ми ги урна сите заеднички соништа.

Плачев затоа што сфатив дека тоа е крајот – ќе простам како личност, но никогаш не може да биде како што беше, ниту ќе биде. После толку години ми се случи нешто најубаво, тоа е љубовта, а после тоа ми се случува нешто најошо, тоа е хорор. Емоциите ми се измешаа, сга сум во некоја конфузија“ – изјави тогаш во една емисија  Сузана.

Инаку, Сузана по учеството во реалното шоу тоатално се повлече од јавноста. Дали преовлада љубовта или хоророт, јавноста се’ уште чека од неа  самата да го дознае одоговорот!?

Останати вести од Радио Милева