Радио Милева

Нејзините совети и го смениле животот: Слаѓа Алегро ова нема никогаш да и го заборави на Сека Алексиќ (фото)

Нејзините совети и го смениле животот: Слаѓа Алегро ова нема никогаш да и го заборави на Сека Алексиќ (фото)

Пријателството на јавната сцена, особено во денешно време, е многу ретка работа, но врската помеѓу Слаѓа Алегро и Сека Алексиќ важеше за една од најстабилните кога се пејачките во прашање.

Тие две негуваат врска и професионално и приватно, а често можеме да видиме фотографии од нив заедно со нивните деца.

Слаѓа во неколку наврати потенцираше колку ја сака Сека, но сега за телевизија Пинк ги откри деталите од врската, но и го призна она што никогаш нема да може да го заборави.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sladja Allegro (@sladja.allegro)

Исто така, таа зборуваше за вистинските вредности и „вистинските“ луѓе кои го сочинуваат нејзиното секојдневие.

-Свесна сум дека на луѓето им е чудно што ние две сме толку добри, но ако се дадеш 100% чисто и најискрено колку што можеш, ако нема ни грам суета, се ќе успее. Јас сум многу среќна жена, задоволна сум од семејството, пријателите, колегите, работата, ништо не би додала ниту одземала. Немам ривалство, не чувствувам ништо од тој тип. Само таква личност може да има вистински пријател, а јас сум вистинска емотивна душа и мислам дека тоа е она што таа го препозна во мене. Тој знае дека јас сум некој кому може да му се обрати во секое време од денот или ноќта, рече Слаѓа и додаде:

„Таа ми беше огромна поддршка пред да забременам со Мила, тоа ми значеше многу. И советот и препораката од нејзиниот лекар, токму поради неа отидов на клиника. Ова се некои работи кои никогаш нема да можам да ги заборавам, што и да ми се случи во животот“.

фото:Инстаграм/Фејсбук

Останати вести од Радио Милева