Радио Милева
на сонце и воздух

Неџла за првпат го покажа новородениот син (фото)

Неџла за првпат го покажа новородениот син (фото)

На 18 јануари се роди синот на актерската двојка Бурак Озџивит и Фахрие Евџен, а среќната вест ја пренесоа турските медиуми.

Сепак, парот не се огласуваше на мрежите речиси два месеци, туку си дозволи целосно да се посветат на новиот член на семејството.

Синот на Бурак и Фахрие,Каран, доби помал брат, Керем и покажа дека е исклучително грижлив.

Пред неколку дена гордата мајка се врати на социјалните мрежи, а сега конечно го покажа и помалиот син- делумно.


Имено, таа објави фотографија од семејниот дом на која се гледа како ужива во убавиот ден во својот двор додека друштво и прави бебето кој дреме во количката.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева