Живот и Стил

Неделен хороскоп од 18.12. – 24.12.2017 година!

Неделен хороскоп од 18.12. – 24.12.2017 година!

ОВЕН

РАБОТА

Ништо не оди според планираното оваа недела, но вие имате план Б. Среќата сепак е на ваша страна.

ЉУБОВ

Љубовните проблеми ве мачат затоа што не го послушавте вашето срце, туку си поигравте со чувствата на другите.

ЗДРАВЈЕ

Добро се чувствувате оваа недела.

БИК

РАБОТА
Морате повеќе да се потрудите, доколку сакате да бидете поуспешни во тоа што го работите.

ЉУБОВ
Се уште имате шанса да започнете љубовна врска во оваа година. Недела полна со можности.

ЗДРАВЈЕ

Повеќе вежбајте

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА

Напорна недела и многу работа. На ум, имате патување или некој одмор, но важно ви е добро да се покажете на работа, па затоа сте растргнати на повеќе страни.

ЉУБОВ
Партнерот е ваш единствен извор на сила оваа недела.

ЗДРАВЈЕ

Болка во грбот и вратот.

РАК

РАБОТА
Сè се случува како што очекувавте и сега можете мирно да се подготвувате за следната година.

ЉУБОВ
Партнерот не е расположен, пуштете го, бидејќи оваа состојба ќе помине многу брзо.

ЗДРАВЈЕ
Се чувствувате добро.

ЛАВ

РАБОТА

Слушјате се само себе, бидејќи вашиот инстикт и внатрешен глас никогаш не ве изневериле, што се однесува до деловните планови.

Љубов
Емотивна врска на повидок. Едно лице во униформа ви е постојано во мислите.
Здравје
Во добра форма сте.

ДЕВИЦА

РАБОТА
Не знаете на која страна да се свртите и што попрво да направите, бидејќи оваа ситуација на работа е нешто сосема ново за вас.

ЉУБОВ
Сè оди по својот тек, како и досега, а вам тоа исклучително ви одговара.

ЗДРАВЈЕ

Несоница

ВАГА

РАБОТА

Почитувајте ги претпоставените затоа што ни вие не ја посеавте целата мудрост на светот, за да можете себе си да се ставате над нив.

Љубов

Нови моменти на љубовен план, се случува токму тоа од што се плашевте.

Здравје

Повеќе вежбајте.

ШКОРПИЈА

РАБОТА

Организирани сте и затоа сте ги заслужиле сите придобивки од деловниот план. Само така продолжете.

ЉУБОВ
Сакате, а тоа е најважно, дури и поважно од колку да бидете сакани, бидејќи тоа ви дава посебна енергија.

ЗДРАВЈЕ
Немате потреба од диета.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА

Еден проект излезе лош, што не значи дека и другите ќе бидат исти, имајте поголема доверба во тоа што го работите.

ЉУБОВ

Статус кво ситуацијата, емоционално ве депримира. Не губете надеж, затоа што никогаш не се знае. Веќе оваа недела сте на чекор до промена.

ЗДРАВЈЕ

Консумирајте повеќе овошје.

ЈАРЕЦ

РАБОТА

Тешко ќе ја смените вашата работа, а тоа најмногу го сакате. Ништо не е невозможно, само најдете најповолни услови.

ЉУБОВ

Во љубовта повторно ви цветаат рози, како да се мајски во декември.

ЗДРАВЈЕ

Добро.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА

Монотонијата на работа ве замара и ја губите концентрацијата и креативноста. Најдете нова мотивација.

ЉУБОВ

Заљубени сте до уши и се чувствувате многу убаво оваа недела.

ЗДРАВЈЕ

Добро се чувствувате оваа недела.

РИБИ

РАБОТА

Сакате да ја поправите моменталната финансиска ситуација, но како да не го гледате решението кое стои пред вашиот нос.

ЉУБОВ

Партнерот ве разбира дури и кога самите себе не се разбирате.

ЗДРАВЈЕ

Добро.

извор:дивианартс.мк