Радио Милева

Неда Украден скршена од смртта на Тозовац се расплака среде емисија: „Ми беше како брат, како татко кој го немам!“ (фото)

Неда Украден скршена од смртта на Тозовац се расплака среде емисија: „Ми беше како брат, како татко кој го немам!“ (фото)
фото:курир.рс

Пејачката Неда Украден се вклучи во емисијата „Искра на денот“ на телевизијата Курир.рс, каде зборуваше за покојниот пејач Предраг Живковиќ Тозовац.

“Морам да кажам дека ми беше страшно кога слушнав. Очекував да ја добие битката и со двете болести, Оз не може да исчезне. Го познавам Тозовац од 1972 година кога потпишав договор со најголемата агенција.

фото:ана паунковиќ

-Се сеќавам на ангажман во Нови Пазар, таму беа Тозовац и Лепа. Тој беше секогаш ист, шармантен, прекрасен, благороден. Постојат пејачи кои се различни. Тој беше и мој колега и пријател. Тој беше дел од моите најубави моменти. Мима и Тозовац беа нешто најубаво, тој беше еден памет и талент. Тој ми беше како брат, татко, колега, пријател “, рече низ солзи Неда.

Инаку, Тозовац ќе биде погребан во петок во Алеата на заслужни граѓани во Белград.

Останати вести од Радио Милева