Вистаграм

Неа треба да ја нарекуваат „Тело“: Оваа бразилска убавица е најзгодната манекенка на сите времиња

Неа треба да ја нарекуваат „Тело“: Оваа бразилска убавица е најзгодната манекенка на сите времиња

Бразилската убавица важи за една од најзгодните жени на денешницата, а голема популарност има стекнато и на социјалните мрежи, каде не е активна како некогаш, но сосема доволно објавува, поради што ја следат пет милиони корисници.

Изабел Гулар ‘не ги штеди’ своите следбеници на Инстаграм и често објавува провокативни фотографии, со главен акцент на витката фигура.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart)

Била откриена додека со мајка ѝ пазарувала во супермаркет, а оттогаш красела многу насловни страни, посебно багазинот „Спортс Илустрејтед“. Се разбира, позната е и по соработката со Викторија Сикрет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart)

Бразилската убавица е во романтична врска со германскиот голман Кевин Трап, кој од неа е помал шест години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart)

И додека некогаш Ела Мекфирсон го носеше прекарот ‘Тело’ поради својата совршена фигура, сè повеќе може да се слушне ставот дека Изабел треба да ја понесе таа ‘титула’, бидејќи е најзгодна манекенка на сите времиња.

Изабел, која инаку ја нарекоа ангел на Викторија Сикрет со најдолги нозе, е една од најуспешните манекенки ширум светот. Висока е 177 сантиметри, што е голема предност во манекенството.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart)

Сепак, долгите нозе не секогаш ѝ носеле слава. Токму поради таквата градба во детството многу ја исмејувале и дури ја нарекувале ‘жирафа’.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart)

извор: точка.мк

Останати вести од Вистаграм