Радио Милева

“Не знам дали ќе бидам во жирито“: Јелена Карлеуша прозбори за промените во „Ѕвездите на Гранд“

“Не знам дали ќе бидам во жирито“: Јелена Карлеуша прозбори за промените во „Ѕвездите на Гранд“

Јелена Карлеуша која веќе три сезони е во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ шокираше со признанието дека можеби повеќе нема да е во улога на жири.

„Не знам дали следната година ќе бидам дел од тимот „Ѕвездите на Гранд“ и не знам дали го сакам тоа. Се зависи од семејството, децата, сопругот дали ќе може да снимам. Бидејќи јас не морам ништо да работам во животот, јас тоа го правам од љубов, не од интерес, изјави Карлеуша во Утринска емисија кај Јована и Срџан.

На пршаањето дали значи крај на досегашниот состав на жирито, Карлеуша одговoри:

„Можно е, од година во година нашата енергија се менуваше. Мора да се менува. Таков е шоу бизнисот, одговори Јеца.

фото:принтскрин/прва

 

Останати вести од Радио Милева