Радио Милева
„Лудувам“

„Не знам дали би издржала“: Свршеницата на Дарко Лазиќ искрено за најтешкиот период поминат со пејачот кој за влакно и избега на смртта

„Не знам дали би издржала“: Свршеницата на Дарко Лазиќ искрено за најтешкиот период поминат со пејачот кој за влакно и избега на смртта
фото:дарко лазиќ/инстаграм

Марина Гагиќ, свршеницата на пејачот Дарко Лазиќ, зборуваше во емисијата во живо, за нејзината и за новата професија на Лазиќ:

– Започнавме со мојата идеја, се случи случајно Дарко да направи профил на Инстаграм „Кујната на Дарко“, дојдовме на идеја да снимиме како готви. Многу е добро, ќе биде уште подобро. Идеите доаѓаат спонтано, тој готви, јас снимам. Подобро се снаоѓа во кујната. Чистам по него, тоа е голема работа.

Таа зборуваше и за нивниот син Алексеј:

– Тој е мојот син, личи на мене, тој е како мене, мајка му го сака. Не можам да забележам дека ги има карактеристиките на Дарко, сепак е мал. Играме нон стоп, премногу му е досадно. Отсекогаш сакав да бидам млада мајка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gagic Marina (@gagicmarinaofficial)

Марина истакна дека натписите не ја погодувале:

– Имаше многу наслови. За малку се испостави дека Јутјуберите не бркаа бидејќи навосно ние некако им ги зедовме работните места. Насловите не ми пречат за мојот однос со Дарко, затоа што знам што е точно.

Таа е задоволна што нејзиниот свршеник ослабе:

– Беше упорен, сакаше да ослаби, сега одиме рамо до рамо. И јас здраво јадам.
Таа зборуваше и за тешките моменти:

– Беше најубаво кога дознав дека ќе станам мајка. Најтешко ми беше во животот кога дознав дека е на работ на смртта – рече Марина во „Премиеравикенд специјал“.

Таа откри и кога имаат несогласувања:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @_marina.gagic_fp

– Немаме проблеми, само несогласување кога тој не одговара на телефон. Лудувам (се смее). Потоа го прашувам „Колку подолго ова непојавување, оваа неодговорност?“. Порано беше полесно, кога си млад имаш повеќе нерви, сега имам 30 години, не знам дали би издржала некои работи. Ми се допадна да одам со него да го слушам кога тој настапуваше во Србија, открива Марина.

Останати вести од Радио Милева