Радио Милева
како мамa што ќе каже

Не знаеш која е подобра, мајката или ќерката: Во екот на наводната порно афера, Теа Таировиќ откри како изгледа мајка и (ФОТО)

Не знаеш која е подобра, мајката или ќерката: Во екот на наводната порно афера, Теа Таировиќ откри како изгледа мајка и (ФОТО)

Пејачката Теа Таировиќ е тема број еден овие денови поради експлицитното видео и фотографиите од порнографската страница на кои е наводно таа во орална акција, кои беа објавени од српски Курир претходните денови.

Скандал – осамна експлицитна видеоснимка на Теа Таировиќ: Пејачката покажа каде научила „да умее со микрофонот“, но и повеќе од тоа (ФОТО) – Вистина.мк (vistina.com.mk)


Атрактивната пејачка сè уште не се огласила на оваа тема, но на нејзините обожаватели им е целосно јасно од кога ги наследила својот сексапил и убавина.

Тоа е нејзината мајка Божица Малевиќ. Мајката на Теа и даваше голема поддршка на својата ќерка додека таа се натпреваруваше во „Sвездите на Гранд“, па едно време, кога ја видоа пејачката на снимањето на емисиите во студијата на „Гранд“ со нејзината мајка, многумина помислија дека таа е нејзина пријателка или сестра.


Мајката на Теа е витка русокоса, која, како и нејзината ќерка, е приврзаник на пластичната хирургија, патем сака убаво да се облекува и да носи скапа брендирана гардероба. Инаку, Божица извесно време работеше и како водител и професор, а она што е особено интересно е што таа се појави во спотот за песната на Милош Бојаниќ, каде што нејзиниот партнер го играше водителот Зоран Пејиќ – Пеја.


Божицата повеќе не се појавува во јавноста, но нејзината ќерка понекогаш закачува слика со нејзината мајка, чисто за да создаде хаос меѓу машките обожаватели. Теа никогаш не криеше колку е блиска со неа.

„Ја прашувам мајка ми за сè, и за нејзината кариера, за односите со луѓе, колеги, за љубовните проблеми… Мајка ми секогаш знае најдобро. Дури и ми се меша и во љубовни врски (се смее).

Добро, малку претерувам, таа не се меша баш во сè, но она што ми го кажува ми е секогаш важно, ми сугерира  ако некој не е добар за мене или ако се однесувам лошо. Не ми се меша премногу во животот, но секој пат кога тоа ќе го направи, таа е во право“ – рече Теа пред неколку месеци во емисијата „ДеТоксик“.

Фото: Инстаграм принтскрин/tea_tairovic/bobamalevic

Останати вести од Радио Милева