Живот и Стил

Не ви паѓа ни на памет: Погледнете што никогаш не јадат ангелите на „Викторија Сикрет“

Не ви паѓа ни на памет: Погледнете што никогаш не јадат ангелите на „Викторија Сикрет“

За да бидат на врвот, најпознатите манекенки морале да се откажат од сето она без кое многумина од нас не би можеле да го замислат животот. Кога ќе погледнете колку тие заработуваат и како живеат, можеби ќе помислите дека им се исплатело, но не е сè така едноставно како што изгледа. Секој грам се мери, па така целиот нивни живот е програмиран според строг начин на исхрана.

Погледнете што тие никогаш не јадат.

Тоа беше откриено од страна на Стил Кастер, кој вели дека ѕвездите на модниот бренд Викторија Сикрет дури и не го знаат вкусот на хамбургер или чоколадна торта. На пример, најпознатата меѓу нив, бразилскиот супер модел Жизел Бундхен, јаде само органски производи. Колку се грижи за исхраната покажува тоа што таа ја пресликала нејзината исхрана и режимот на вежбање за целото семејство.

Она што е интересно е дека Ангелите не јадат некои од намирниците кои се препорачани од лекарите и нутриционистите ширум светот како многу здрави и неопходни за целокупното здравје, како што се пиперките и доматите. Освен овој зеленчук, на листата на храна што никогаш не се внесува во телото се: кофеинот, шеќерот, млечните производи, глутенот, сол, како и поголемиот дел од овошјето и печурките.

Некои се прилично екстремни кога диетата е во прашање, па така, Миранда Кер, која, како и нејзината колешка Жизел, инсистира на органска исхрана, секогаш ја лупи јаболката и ја јаде само кората, а остатокот го фрла. Каролина Куркова е малку повеќе разумна, така што правилото број еден за нејзината диета е да не јаде ГМО храна, а новата надеж на Викторија Сикрет, Тајлер Хил особено презира една намирница и никогаш не ја јаде, а тоа е кромид!

Не се само супер-слабите манекенки тие кои внимателно водат сметка што јадат. Иако за многумина, ова можеби не функционира така, но и супер сензационалните ѕвезди водат сметка за секој грам што ќе го внесат. Така, новата плус-сензационална ѕвезда, Искра Лоренс, во својата чинија не става модар патлиџан.