Радио Милева
Поддршка

„Не треба да се претерува“: Гестот на сестрата на Петар Грашо ја разнежни бремената Хана Хулиќ (фото)

„Не треба да се претерува“: Гестот на сестрата на Петар Грашо ја разнежни бремената Хана Хулиќ (фото)

Сестрата на Петaр Граша, Бура Грашо, е пресреќна што нејзиниот брат создал семејство. Имено, Петар и Бура иако се многу блиски, тие не поминуваат многу време заедно, бидејќи таа во Берлин основа семејство со кошаркарот Лео Радошевиќ.

Сепак, таа со задоволство дошла на свадбата на својот брат, воодушевена од неговиот емотивен избор. Бура е исклучително благодарна на нејзината снаа Хана и со нетрпение очекува да и помогне кога ќе се роди нејзината внука.

Хана, која со нетрпение го очекува раѓањето на својата ќерка, откри дека таа и Петар не ја купиле целата опрема за бебе, бидејќи сестрата на Грашо им подготвила многу работи од нејзината ќерка Лена, што Хана го смета за прекрасен гест на нејзината золва.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @showbizz_fotke


– Се уште не сме купиле се што му треба на детето. Имаме уште време, повеќето работи ги имаме од неговата сестра, не треба да претеруваме – рекла Хана скромна како и секогаш и јасно ставила до знаење дека семејството на Питар ја прифатило со многу љубов и поддршка.

фото:принтскрин инстаграм

Останати вести од Радио Милева