Радио Милева
„се изгорев“

„Не сум толку глупа да не сфатам што се обидуваат“: Александра Младеновиќ не можеше да молчи за врската во Исак и за додворувачите

„Не сум толку глупа да не сфатам што се обидуваат“: Александра Младеновиќ не можеше да молчи за врската во Исак и за додворувачите

Александра Младеновиќ сподели дека претходната година не и била воопшто лесна, а сега откри и зошто.

– Нека помине оваа тешка 2022 година и со нетрпение ја чекам 2023. Оваа година беше многу предизвикувачка за мене и слободно можам да кажам дека беше многу тешка и едвај чекам да помине. Беше тешко поради работата и генерално мислам на себе, постојано бев болна, работев многу, а малку одморав – изјавила пејачката.

Бидејќи зад себе има турбулентен период кога е љубовта во прашање, Александра ја откри својата најголема грешка.

– Па, знаете која е мојата грешка во 2022 година, па нема да ја повториме, бидејќи ќе ми направи непријатно. Кога Господ ќе ми го испрати вистинскиот човек, тогаш ќе се смирам, дотогаш напорно работам на нови песни и нов албум. Во моментов нема љубов на повидок – изјави таа и додаде дека научила многу од претходните врски.

На прашањето кога ќе го претстави новиот партнер, таа одговори:

– Ќе се знае, јас сум како секоја женска личност. И самиот знаеш дека кога ќе најдеш дечко и ќе кажеш дека ова е вистинското и 100 отсто ќе се омажам за него, на крајот останува само коњ – низ насмевка истакна таа.
По двата романтични бродоломи со колегите Исак Шабановиќ и Урош Живковиќ, пејачката ни откри дали би се впуштила во трета романса со некој од нејзината индустрија.

– Па, никогаш не се знае, дали мажот е вистински и дали е тоа и дали на крајот се поклопува. Важно ми е да е добар човек и да се разбираме – изјави Младеновиќ.

Неодамна Огнен Здравковски изјави дека му се допаѓа, но по се изгледа не е единствениот од естрадата кој има чувства кон Александра.

– Не знам, сега не би коментирал, слободно можам да кажам дека многу колеги ми пишуваат, главно тоа се комплименти, не сум толку глупава да не можам да сфатам што се обидуваат да направат. Не сум ограничена со години, сакам и помлади и постари мажи, но повеќе би сакал да бидам со помлади. Иако сега немам време за дечко затоа што работам многу, само ако дојде вистинскиот. Што и да е, нема да зборувам за тоа, веќе многу се изгорев и не сакам повеќе да ги покажувам моите партнери – заклучила таа.

фото:Инстаграм/Ало.рс

Останати вести од Радио Милева