Радио Милева
лусузен меден месец

Не се штедат: Ќерката на Топалко и нејзиниот сопруг на луксузен меден месец, а еве колку плаќаат само за едно ноќевање

Не се штедат: Ќерката на Топалко и нејзиниот сопруг на луксузен меден месец, а еве колку плаќаат само за едно ноќевање

Ќерката на пејачот Милан Топалковиќ Топалко, Хелена Топалко замина на меден месец откако на 16 септември склопи брак со нејзиниот партнер во кругот на семејството и на најблиските пријатели.

Како што пишуваат медиумите, Хелена и нејзиниот сопруг уживаат во еден од најскапите хотели на Сејшелите каде што за ноќевање со појадок во апартман за двајца е 28 500 денари.

Според официјалните податоци на сајтот на хотелот, Хелена и нејзиниот сопруг за 10 дена ќе потрошат 300 000 денари.

Топалковиќ на својот „Инстаграм“ сподели фотографии и видеа од медениот месец. Како што покажа, во хотелот ја дочекала романтична глетка, односно креветот полн со ружи и разни декорации по собата.

За потсетување, сопругот на Хелена, Алекс ја запроси на 7 септември за време на нивниот одмор во Шпанија.

Останати вести од Радио Милева