Љубов и Секс

Не се надевај на напредок: Ако мажот се однесува вака на почетокот на врската, трчај подалеку колку што те држат нозете

Не се надевај на напредок: Ако мажот се однесува вака на почетокот на врската, трчај подалеку колку што те држат нозете

Жените го споделија своето искуство.

Ако случајно изгубите интерес за маж и не сте сигурни зошто, побарајте причина во искуствата на други жени. Еве што некои жени го истакнаа како многу лошо за започнување на каква било врска и што најмногу им пречеше.

„Тој не ми обрнува доволно внимание и тоа навистина ме фрустрира“, рече Маргот (23).

„Ако тој веќе постојано гледа во телефонот додека сме надвор од куќата, навистина ли очекувам да ми обрне внимание во креветот. Не сакам само да бидам некој до него, туку сакам да бидам на прво место барем во тој момент “.

Џвака со отворена уста

„Ако нема манири додека сме на маса, тоа е голем минус“, вели Кити (38).

„Ако зборува со полна уста, а потоа стисне заби, нека биде сигурен дека нема да има следен состанок и нема секс.“

Не се чувствува секси

„Знам да покажам колку сум несигурна, но ако не се чувствувам секси, тешко ми е да се правам расположена“, вели Сара (35).

Премногу или премала самодоверба

„Човек мора да воспостави рамнотежа помеѓу несигурноста и самодовербата ако сака да ме вовлече во кревет, бидејќи во спротивно не губам време со него“, вели Рејчел (27).

Комуникацијата е многу важна

„Постојат оние мажи кои успешно флертуваат со вас додека се со вас, но тие се доста ладни преку пораки. „Без разлика дали станува збор за случаен секс или не, важно ми е да знам со кого имам работа“, вели 36-годишната Хејли.

Зборува исклучиво за секс

Флертувањето е секако добар начин да ја интересира, но премногу алузии на секс не се.

„Дечкото навистина може да остави впечаток врз мене, но во моментот кога ќе започне активно да зборува за секс, мислењето се менува. Ако не можете да се воздржите од зборување за секс на првите две средби, не вреди да има секс со вас “, вели Алиша (34)

Човекот не е упорен

„Навистина ми се допадна тоа момче во првите неколку недели, нашите излети беа убави, сè до моментот кога тој престана да се обидува и кога секоја средба беше монотона за нас“, рече Џенис (29).

Се фали со својот статус

Некои момци сметаат дека парите можат да ја импресионираат девојката, но прекумерното нагласување на финансискиот статус може да има лош ефект.

„Еднаш излегов со момче кое навистина ми се допаѓаше, но за време на целата средба тој зборуваше за тоа колку пари има. Тогаш јас всушност ја почувствував неговата несигурност и бев лута, бидејќи тој очигледно мислеше дека сум спонзоруша “, Габриела (38).

извор: Курир.мк