Радио Милева
природа или пластика?

Не само пејачките и старлетите одат „под нож“: Овие српски пејачи направиле естетски зафати (ФОТО)

Не само пејачките и старлетите одат „под нож“: Овие српски пејачи направиле естетски зафати (ФОТО)

MЦ Стојан изгледаше поинаку на почетокот на неговата кариера. Денес се смета за голем заводник, а порано беше „дебелко“. Тој ослабе со напорни тренинзи и здрава исхрана, сепак, фановите исто така забележуваат промена во неговото лице.

Претходно беше напишано дека Стојан редовно посетува приватна клиника која е задолжена за неговиот изглед и дека таму ја затегал вилицата, но и често ставал ботокс. Сепак, пејачот никогаш не призна дека коригирал нешто на себе.
Сепак, она што е сигурно е дека МЦ Стојан имал операција на носот, но поради здравствени проблеми.

„Имав девијација на носот, па повеќе не можев да дишам нормално. Кој ќе ги носи овие тампони 5 дена. Какво грдо чувство кога не можеш да дишеш низ нос“ – напиша тој своевремено споделувајќи ја фотографијата.

Саша Ковачевиќ е еден од оние пејачи кои денес важат за вистински мачо, а во последно време, пејачката е цел на критики поради наводни естетски корекции. Додека Саша призна дека има само една промена, тој ја направи сам.

Никогаш не сум била дебел но имав вишок килограми затоа што не се хранев здраво. Сега гледам што јадам и тренирам секој ден. Затоа успеав да ослабам 12 килограми. Вистина е дека го сменив личниот опис, но само поради здрав начин на живот. Иако некои споменуваат дека имав операција, имав само операција на носот, и само затоа што имав здравствен проблем“ – изјави пејачот.

Патем, според изјави на извор за српски Курир, Саша бил подложен на третмани во Турција, што е најлесниот и најбрзиот начин да се стигне до т.н. „сикс пекс“ (шест плочки) – идеални стомачни мускули. Всушност, со оваа интервенција, се засилува и забрзува ефектот од тренинзите и напорните вежби, кои пејачот ги практикува.

На веб -страницата на познатата турска клиника за естетска хирургија, цената на оваа постапка е 3.800 и 4.800 евра, во зависност од тоа кој метод ќе го избере пациентот.

Дури и постарите пејачки не го занемарија својот изглед, но се грижат што е можно повеќе да го зачуваат својот младешки изглед. Повеќето од нив посетуваат спортски сали, а има и такви кои се редовни клиенти на салоните за убавина.

Фолкерот Миле Китиќ наводно често оди на третмани за подмладување, а покрај тоа се обидува да се бори и против опаѓање на косата и за таа цел пробал многу препарати. Исто така, се наведува дека тој со години ја фарба косата и брадата, со цел да изгледа што е можно помладо.

Драган Којиќ Кеба пак, ја откри тајната на неговиот добар изглед. Иако многумина се сомневаат дека Кеба бил подложен на пластична операција, тој објасни како се грижи за сбе и свјот младешки лик:

„Јадам здраво, правам разни пилинзи од се што имам во мојата кујна, тоа е широка тема и би можеле да зборуваме за тоа со денови. Досега не сум направил ништо на моето лице, повторно велам барем засега, што не значи дека можеби еден ден и нема. Одам во ласерскиот центар, малку рекреација брзо одење, трчање. Пред се’, здрав начин на живот“ – раскажа Кеба во емисијата  „Токсично“.

Фото: Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева